Awards Committee
Euntai Kim (Yonsei Univ., Korea)
Kee-Ho Yu (Chonbuk Nat'l Univ. , Korea)
Kyung-Soo Kim (KAIST, Korea)
Sangyoon Lee (Konkuk Univ. , Korea)
Youngjin Park (KAIST, Korea)
SungHyun Han (Kyungnam Univ., Korea)
Mihoko Niizuma (Chuo Univ., Japan)
Asli Celikyilmaz (Microsoft, USA)
International Program Committee
Yousef Ibrahim (Monash Univ., Australia)
Clarence W. de Silva (Univ. of British Columbia, Canada)
Dong Eui Chang (Univ. of Waterloo, Canada)
Tom Lee (Quanser/UW, Canada)
Tongwen Chen (Univ. of Alberta, Canada)
Guangren Duan (Harbin Institute of Technology, China)
Wei Wang (Dalian Univ. of Technology, China)
Zengqi Sun (Tsinghua Univ., China)
Anna Friesel (Copenhagen Univ., Denmark)
Balan Pillai (Helsinki Univ. of Technology, Finland)
Silviu Niculescu (CNRS-Supelec, France)
Frank Allgower (Stuttgart Univ., Germany)
Nikos A. Aspragathos (Univ. of Patras, Greece)
Daniel Ho (City Univ. of Hong Kong, Hong Kong)
Jie Huang (The Chinese Univ. of Hong Kong, Hong Kong)
Sam Kwong (City Univ. of Hong Kong, Hong Kong)
Vinay Kumar Kariwala (ABB, India)
Vishvjit K. Thakar (A.D.Patel Institute of Technology, India)
Ahmad Fakharian (Islamic Azad Univ., Iran)
S. Mohammad Bozorg (Yazd Univ., Iran)
Marco Liserre (Politecnico di Bari, Italy)
Hideki Hashimoto (Chuo Univ., Japan)
Hideyuki Sawada (Kagawa Univ., Japan)
Hiroshi Ito (Kyushu Institute of Technology, Japan)
Joo-Ho Lee (Ritsumeikan Univ., Japan)
Jun'ich Yamaguchi (Kagawa Univ., Japan)
Kazuhito Yokoi (AIST, Japan)
Kazuo Kiguchi (Saga Univ., Japan)
Kazuya Yoshida (Tohoku Univ., Japan)
Keigo Watanabe (Okayama Univ., Japan)
Makoto Mizukawa (Shibaura Institute of Technology, Japan)
Seiichi Shin (The Univ. of Electro-Communications, Japan)
Shigeki Sugano (Waseda Univ., Japan)
Shigeyasu Kawaji (Kumamoto Univ., Japan)
Shuichi Nishio (ATR, Japan)
Toshio Fukuda (Nagoya Univ., Japan)
Xin Xin (Okayama Prefectural Univ., Japan)
Yasuaki Kuroe (Kyoto Institute of Technology, Japan)
Yoichi Hori (The Univ. of Tokyo, Japan)
Yoshinori Kuno (Saitama Univ., Japan)
Yoshiyuki Yamashita (TUAT, Japan)
Yosuke Kinoe (Hosei Univ., Japan)
Byung-Wook Choi (KITECH, Korea)
Choon-Young Lee (Kyungpook Nat'l Univ., Korea)
Chul-Hee Lee (Inha Univ., Korea)
DaeEun Kim (Yonsei Univ., Korea)
Dong-il Dan Cho (Seoul Nat'l Univ., Korea)
Gon-Woo Kim (Wonkwang Univ., Korea)
Hyun Myung (KAIST, Korea)
Jaebyung Park (Chonbuk Nat'l Univ., Korea)
Jae Weon Choi (Pusan Nat'l Univ., Korea)
Jahng Hyon Park (Hanyang Univ., Korea)
Jeong Yon Shim (Kangnam Univ., Korea)
Jangmyung Lee (Pusan Nat'l Univ., Korea)
Ji-Hyung Lee (Hyundai Heavy Industries Co., Korea)
Jin Bae Park (Yonsei Univ., Korea)
Jong Hyeon Park (Hanyang Univ., Korea)
Joongsun Yoon (Pusan Nat'l Univ., Korea)
Ju Hyun Park (Yeongnam Univ., Korea)
Keum-Shik Hong (Pusan Nat'l Univ., Korea)
Kwang Soon Lee (Sogang Univ., Korea)
Kwang-Hyun Cho (KAIST, Korea)
Kyoung Taik Park (KIMM, Korea)
Myung-Chul Han (Pusan Nat'l Univ., Korea)
Nak Yong Ko (Chosun Univ., Korea)
Se-Kyo Chung (Gyeongsang Nat'l Univ., Korea)
TaeWon Seo (Yeungnam Univ., Korea)
Woong Kwon (Samsung Electronics Co., Ltd., Korea)
Youngbo Shim (Samsung Electronics Co., Ltd., Korea)
Youngbok Kim (Pukyong Nat'l Univ., Korea)
Khairiyah Mohd-Yusof (Universiti Teknologi Malaysia, Malaysia)
Siguard Skogestad (Norwegian Univ. of Sci. & Tech., Norway)
Tommy Gravdahl (Norwegian Univ. of Sci. & Tech., Norway)
Luis Gomes (Nova de Lisboa Univ., Portugal)
Woon Jong Yoon (Qatar Univ., Qatar)
Gade Pandu Rangaiah (Nat'l Univ. of Singapore, Singapore)
Yongki Go Tiauw Hiong (Nanyang Technological Univ., Singapore)
Josep M. Fuertes (Technical Univ. of Catalonia, Spain)
Lazaros Nalpantidis (Royal Institute of Technology, Sweden)
Brad Nelson (ETH Zurich, Switzerland)
Feng-Li Lian (Nat'l Taiwan Univ., Taiwan)
Li-Chen Fu (Nat'l Taiwan Univ., Taiwan)
Ren C. Luo (Nat'l Taiwan Univ., Taiwan)
Tesheng Hsiao (Nat'l Chiao Tung Univ., Taiwan)
Tzuu-Hseng Steve Li (Nat셪 Cheng Kung Univ., Taiwan)
Alessandro Astolfi (Imperial College, UK)
Jongrae Kim (Univ. of Glasgow, UK)
C.S. George Lee (Purdue Univ., USA)
Daniel J. Pack (Air Force Academy, USA)
Eric Matson (Purdue Univ., USA)
Jongeun Choi (Michigan State Univ., USA)
Masayoshi Tomizuka (Univ. of California, USA)
Mathukumail Vidyasagar (Univ. of Texas at Dallas, USA)
Milos Manic (Idaho Univ., USA)
Mo-Yuen Chow (North Carolina State Univ., USA)
Paul Oh (Drexel Univ., USA)
Sheng-Guo Wang (UNC at Charlotte, USA)
Tariq Samad (Honeywell Labs, USA)
Tzyh Jong Tarn (Washington Univ., USA)
Won-jong Kim (Texas A&M Univ., USA)
Nguyen-Vu Truong (Vietnam Academy of Sci. & Tech., Vietnam)